Mesaj gönder
Chongqing PVkingdom New Energy Co., Ltd
Chongqing PVkingdom New Energy Co., Ltd
Haberler
Home / Haberler /

Company News About Üçüncü Kuşak ve Yol Forumu: Küresel Bir İşbirliği Kutlaması

Üçüncü Kuşak ve Yol Forumu: Küresel Bir İşbirliği Kutlaması

2023-10-19
Üçüncü Kuşak ve Yol Forumu: Küresel Bir İşbirliği Kutlaması

İpek Yolu Ekonomik Kuşağı ve 21. Yüzyıl Deniz İpek Yolu olarak da bilinen Kuşak ve Yol Girişimi (BRI),Son tarihteki en hırslı ve dönüştürücü uluslararası girişimlerden biridir.Çin hükümeti, bağlantıyı ve işbirliğini teşvik etmek için 2013'te başlattı.

 

BRI'nin ana ilkeleri ortak faydalar, dahil olmak ve uzun vadeli büyüme içerir.Ülkelerin küresel sorunların üstesinden gelmek ve daha refahlı ve eşit bir gelecek elde etmek için birlikte çalıştıkları bir dünya hayal ediyor.

 

BRI'nin başarısı, uyarlanabilirliği ve esnekliği üzerine kurulmuştur.Çeşitli sektörlerde birçok girişim içerir., ulaşım, enerji, telekomünikasyon ve ticaret dahil.Bu projeler, liman ve demiryollarının inşasından ekonomik koridorların kurulmasına ve insanlar arası alışverişin teşvik edilmesine kadar uzanıyor.Temel olarak, BRI hem fiziksel altyapıyı hem de maddi olmayan işbirliği bağlarını ele alan büyüme için kapsamlı bir strateji sunar.

 

Uluslararası İşbirliği için üçüncü Kuşak ve Yol Forumu, 17-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor ve Kuşak ve Yol Girişimi'nin devam eden önemini ve cazibesini gösteriyor.Bu tartışma, girişiminin 10. yıldönümünü onurlandırıyor ve tarihinin en büyük olayı..

Toplantıya 140'tan fazla ülkenin ve 30'dan fazla uluslararası örgütün katılımı, BRI'nin işbirliği ve paylaşılan ilerleme için bir platform olarak küresel olarak tanınmasını göstermektedir.Dünya, uluslararası toplumun forumda toplandığını nefesini tutarak izliyor.BRI, sadece 30'dan fazla ülkenin kalkınma stratejileriyle uyumlu olmakla kalmadı, aynı zamanda Birleşmiş Milletler'in 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi'ni de benimsedi.Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin (SDGs) küresel ölçekte gerçekleşmesi için katalizör haline gelmek.

Bu uyum, BRI'nin yoksulluk, eşitsizlik ve iklim değişikliği gibi günümüzün en kritik sorunlarından bazılarını ele alma taahhüdünü vurgular.Bu, gezegeni herkes için daha sürdürülebilir ve eşit bir yer haline getirme taahhüdüdür..

hakkında en son şirket haberleri Üçüncü Kuşak ve Yol Forumu: Küresel Bir İşbirliği Kutlaması  0

 

Ekonomik milliyetçilik ve korumacılığın ulusları bölmekle tehdit ettiği bir çağda, BRI işbirliği ve uyum için parlak bir örnek olarak hizmet ediyor.Ulusların ortak hedeflere ulaşmak için birlikte çalışabileceğini hatırlatıyor, ortak kader ve karşılıklı yararlı işbirliği duygusu yaratıyor.

 

BRI'nin altyapı geliştirmesine vurgu yapması, ekonomik büyüme ve insan gelişimi için kritik bir ihtiyacı karşıladığı için özellikle önemlidir.Altyapı yatırımının gelecek için bir yatırım olduğunu kabul etmek., fırsatlar yaratmak, yaşam standartlarını yükseltmek ve ülkeler ve bölgeler arasındaki eşitsizlikleri kapatmak.

 

BRI, gelişmekte olan ülkelerin değişen ihtiyaçlarına ve isteklerine bir yanıt.Sürdürülebilir kalkınmanın ortak bir çaba olduğunun tanınmasına dayandığı için evrensel bir desteğe ulaştı.BRI, ortak zorluklarla mücadele etmek için küresel toplumun işbirliği yaptığı ortak bir geleceği destekleyerek, küresel ekonomik kalkınma eğilimine uyum sağlamaktadır.

 

Çin, girişimin mimarı ve itici gücü olarak, üçüncü Kuşak ve Yol Forumu'nu, girişimin başarılarını ve etkili işbirliğine bağlılığını vurgulamak için kullanmak istiyor.Bu taahhüt, altyapının ötesinde fikir paylaşımına kadar uzanıyor, teknoloji ve bilgi. Bu anlaşma için köprüler kurmak ve tüm ulusların gelişebileceği küresel bir toplumu teşvik etmek için bir taahhüttür.

Uluslararası İşbirliği için üçüncü Kuşak ve Yol Forumu, küresel işbirliğini ve büyümeyi örnekleyen ve ortak bir geleceğe doğru küresel yakınlaşmayı vurgulayan önemli bir etkinliktir.

 

Karşılıklı avantajlara ve kapsayıcılığa odaklanan BRI, zaman zaman bölünmüş görünebilecek bir dünyada bir ışık ışığıdır.Forum, BRI'nin başarılarını kutlamakla birlikte, dünyanın daha parlak bir dünya için olan taahhüdünü de teyit ediyor., daha bütünleşik ve herkes için zengin bir gelecek.